TÜRKİYƏNİN TELEVİZİYA RƏHBƏRİNDƏN İLHAM ƏLİYEVƏ MÜRACİƏT – “Dedemin atasını, anasını ermeni katle yetirdi…”

204

Türkiyənin KRT televizyasının rəhbəri Adnan Bulut Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə yazılı müraciət ünvanlayıb. Hurriyyet.org həmin müraciəti olduğu kimi dərc edir:
“Değerli, saygıdeğer İlham Aliyev!

Ermeniler menim atamın, dedemin köyü Ağbaba Kiçik Şiştepe’yi 1915’in ilde yer yüzünden silmek istedi. Atam, dedem Kars’a kaçtı. Dedemin atasını, anasını ermeni katle yetirdi. İndi men öz vatanımdan olmasa da, kısas olarak Karabağ’dan 1 metrekare de olsa torpağ istiyirem. Pul değerinin kıymeti yoxtu. Psikolojik değerine paha biçilemez. 1 balaca kend evi de olsa olar. Bilim ki, atamın, dedemin geldiği torpağlarda onların kanı yerde kalmadı. Menim soyum-sülalemin indi Karabağda balaca da olsa torpağı var. Bu, menim üreğimi ferahlatar.
Ailemin kayıtlarını Size gönderirem. Büyük dedem indi adı Sepasor olarak adlanan Ağbaba’ya bağlı Kiçik Şiştepe’den, büyük nenem de Ağbaba Hamasa’dandı(İndi Amasia).
Men Türkiye’de KRT televizyasının rehberiyem. Genel Müdürlük yapıram. Paraya-pula ihtiyacım yok, çok şükür. Ama ana-ata yurdumdan bir balaca torpağ parçası menim ve ailemin büyük dileğidir. Ben bunu Türk ve dünya medyasında duyurmağı arzuluyuram.
Sizi büyük zaferinizden bağlı tebrik edirem. Şehitlerimize rahmet diliyirem.
Hörmet ve saygılar sunuram.
Adnan Bulut

0090 5334142134
KRT TV
Mecidiyeköy İstanbul”.

Hurriyyet.org